Zalety używania soczewek kontaktowych

zalety z używania soczewek

Być może zastanawiamy się, czy warto zamienić nasze okulary na soczewki kontaktowe. Zastanówmy się co możemy zyskać kupując soczewki dopasowane przez specjalistę do naszych potrzeb.

Co zyskujemy z soczewkami na oczach zamiast okularów?

Każdy użytkownik soczewek wie, że soczewki to niebywały komfort w wielu sytuacjach codziennego życia. Wszyscy chcemy mieć możliwość bezstresowego widzenia naszych bliskich, czy komfortowej pracy w naszej firmie. Soczewki są małymi i delikatnymi produktami medycznymi. Jednak jeżeli będziemy o nie właściwie dbać i konserwować, szybko docenimy ich zalety. Nawet jeżeli nie jesteśmy sportowcami, którzy spędzają dłuższy czas na dynamicznym poruszaniu się, wszyscy niekiedy musimy zmienić postawę na mniej wygodną. Czy to zakupy, czy schylanie się po własne dziecko (niekiedy upatrujące zabawki w okularach), a może wejście do biura późną jesienią, soczewki nie zawiodą nas, nie pozwalając na osadzenie się pary tak jak na okularach. Nie spadną i nie potłuką się, gdy schylimy się gwałtownie.

Postępujący rozwój szkieł kontaktowych

Istnieją soczewki, których zadaniem nie jest korekta wad wzroku. Są to soczewki bogato zdobione różnymi wzorami i barwami, które przykują uwagę wielu osób np. podczas balu karnawałowego. Nowoczesna technologia, w jakiej są wyprodukowane soczewki miesięczne całodobowe, pozwalają na łatwiejszą cyrkulację powietrza między otoczeniem a okiem. To z kolei przecież bardzo ułatwia ich użytkowanie. Nie musimy bowiem poświęcać czasu każdego dnia na czyszczeniu ich, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Kolejną zaletą jest precyzyjniejsza korekta wzroku niż w przypadku okularów. Ucieszy to zwłaszcza osoby z dużymi wadami wzroku, u których często jako alternatywy zalecane jest noszenie soczewek. Niekiedy specjalista może pozwolić na noszenie ich u małych dzieci. Dokładniejsza korekta wad jest możliwa bowiem dzięki bliskości, jaka ma soczewka z okiem użytkownika.

Czy istnieją przeciwwskazania dla tej metody korekcji?

Jak większość rzeczy w życiu, soczewki mają swoje ograniczenia. W zależności od zaleceń producenta i naszego specjalisty powinniśmy rygorystycznie dbać o ich konserwację co wymaga odrobinę większego zaangażowania niż inwestycja w okulary. Soczewki bezpośrednio przylegają do powierzchni oka. Dlatego tak ważne jest, aby w pierwszej kolejności skontaktować się ze specjalista, który zadecyduje czy możemy być ich użytkownikami i udzieli dokładnych porad co do ich używania. Zwykle osoby starsze, które mogą mieć trudności z manualnym zakładaniem i zdejmowaniem soczewek z racji wieku oraz osoby, które cierpią na różne przewlekłe schorzenia oczu muszą się bez nich obejść.

Pamiętajmy jednak, że o wszystkim decyduje specjalista – okulista lub optometrysta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *