Jak zacząć nosić soczewki?

noszenie soczewek

Coraz więcej Polaków decyduje się na soczewki kontaktowe kosztem okularów i możemy mieć pewność, że taka tendencja w dalszym ciągu będzie się utrzymywać. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to rozwiązanie nie tylko lepsze pod względem wizualnym, ale także o wiele praktyczniejsze. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że po soczewki kontaktowe Polacy będą sięgać bardzo często i nic tego w najbliższym czasie nie zmieni. Wielu z was nie wie jednak jak taką zmianę zapoczątkować. Jeżeli także i ty masz z tym problem, jesteśmy pewni, że nasz krótki poradnik będzie tutaj pomocny.

Nie rób niczego na własną rękę

W zasadzie nikt nie zabroni nam zakupu soczewek na własną rękę. Możemy nosić takie, które się nam najbardziej podobają lub też polecane przez naszych znajomych, czy też na wszelkich okulistycznych forach. Jednakże należy mieć na uwadze to, że wady naszego wzroku, jeśli oczywiście je mamy, bo dodajmy, że soczewki można nosić także i do ozdoby, mogą być różne. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby takie soczewki kontaktowe polecił nam lekarz specjalista, który przed ostateczną decyzją podda nasz wzrok specjalistycznemu badaniu.

Soczewki próbne

Zanim udasz się do odpowiedniego specjalisty, dowiedz się, czy ma on w swojej ofercie soczewki próbne. Zazwyczaj jest to jedna para przy soczewkach miesięcznych bądź dwutygodniowych lub też kilka par przy soczewkach jednodniowych. Poza tym na próbę powinniście dostać także płyn do soczewek. Przykładem takiego płynu może płyn Clean Active. Czego jeszcze powinniśmy dopilnować przed ostatecznym wyborem? Ano choćby tego, czy lekarz oferuje tu krótki instruktaż obchodzenia się z soczewkami oraz, czy w cenie badania ogólnego jest także badanie kontrolne, które przejść powinniśmy po dwóch tygodniach od czasu pierwszego ich założenia.

Wizyta u specjalisty

Koszt wizyty u lekarza zajmującego się badaniem wzroku jest różny i zależy od kilku czynników. W większości przypadków mieści się w granicach 40-80 złotych. Czas badania sprowadza się natomiast do 30-40 minut.

Zakup soczewek

Jeśli badanie kontrolne przebiegło pomyślnie i nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia danego rodzaju soczewek, od tej pory będziecie musieli pamiętać o ich regularnym zakupie. Tak same soczewki, jak i wszelkie płyny nabywać możecie u okulistów, choć na pewno o wiele taniej wyniosą was zakupy internetowe. Nawet doliczając do tego koszty przesyłki.

2 Komentarzy

  1. karol

    Ja tam nie miałem żadnego z tym problemu. Od razu się do nich przyzwyczaiłem.

  2. Marta

    U mnie nie było tak łatwo. Miałam spory strach przed ich założeniem, ale jakoś go przezwyciężyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *